İstinye Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi

Öğr. Gör. Burak Güler'e TUSAŞ Hangar Kampüs İnovasyon Programı İkincilik Ödülü!

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) tarafından düzenlenen Hangar Kampüs İnovasyon Programı, yüze yakın proje başvurusu arasından sadece 12 proje için kapılarını açtı. Bu programın Demoday etkinliği, 15 Eylül 2023 tarihinde TUSAŞ'ın Ankara/Kazan tesislerinde yaklaşık 150 kişilik katılımla gerçekleştirildi.

Proje ekipleri, özgün projelerini havacılık sektörünün önde gelenlerinden oluşan jürileri ve sektör temsilcileri önünde sunma, ulusal/uluslararası yatırımcılarla bir araya gelme fırsatını yakaladılar. Sunumlar sonrası yapılan değerlendirmelerin ardından 3 proje ödüllendirildi.


İstinye Üniversitesi Meslek Yüksekokulu'ndan Uçak Teknolojisi Programı Öğretim Görevlisi Burak Güler, Türk Hava Yolları Teknik'te lisanslı Uçak Bakım Teknisyeni Faruk Koca ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa'da Kimya Mühendisliği bölümü öğrencisi Kemal Mert Songür'den oluşan PAYIZ ekibi, "Bonding Jumper İnovasyonu" isimli projesiyle ikincilik ödülüne layık görüldü.


TUSAŞ Genel Müdürü Sayın Temel Kotil projeyi beğenerek bu proje kapsamında üretilecek ürünün Milli Muharip Uçağı KAAN'da kullanılabileceğini ifade etti.

Hocamızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

burak güler